Çağrı Metni

VII. ULUSLARARASI TERÖRİZM VE GÜVENLİK KONFERANSI
8 ARALIK 2023


ÇAĞRI METNI

İSTANBUL BEYKENT ÜNIVERSITESI İKTISADI VE İDARI BILIMLER FAKÜLTESI SIYASET BILIMI VE KAMU YÖNETIMI BÖLÜMÜ (TÜRKÇE/İNGILIZCE) TARAFINDAN BU YIL YEDINCISI DÜZENLENECEK OLAN ULUSLARARASI TERÖRIZM VE GÜVENLIK KONFERANSI’NIN ANA TEMASI KÜRESEL VE BÖLGESEL SORUNLAR VE GÜNCEL JEOPOLITIK TARTIŞMALAR OLARAK BELIRLENMIŞTIR. 8 ARALIK 2023 TARIHINDE BEYKENT ÜNIVERSITESI TAKSIM YERLEŞKESI ADEM ÇELIK KONFERANS SALONU’NDA GERÇEKLEŞTIRILECEK OLAN KONFERANSTA, ASYA-PASIFIK JEOPOLITIĞINDEKI GELIŞMELER, DOĞU AVRUPA VE BALTIK BÖLGESINDE GÜVENLIK VE JEOPOLITIK KAYGILAR VE AFRIKA VE ORTADOĞU’NUN GELECEĞI KONULARINA ILIŞKIN BILDIRILER KABUL EDILECEKTIR VE KABUL EDILEN BILDIRILER TEMATIK OTURUMLARDA SUNULACAKTIR.
GÖNDERILEN BILDIRILERIN ÖZETLERI, KÖR HAKEM DEĞERLENDIRILMESINE TABI TUTULACAKTIR. HAKEM DEĞERLENDIRME SÜRECI OLUMLU NETICELENEN BILDIRI YAZARLARI, E-POSTA ILE BILDILENDIRILECEKTIR. GENIŞLETILMIŞ ÖZETLERIN GÖNDERILMESININ ARDINDAN BIR BILDIRI ÖZETLERI KITAPÇIĞI (ISBN ALINMIŞ OLACAK ŞEKILDE) HAZIRLANACAK VE YAZARLARA GÖNDERILECEKTIR.
KONFERANSA KATILIM ÜCRETSIZDIR. KONFERANS DILLERI TÜRKÇE VE İNGILIZCEDIR. KONFERANS, DOÇENTLIK KRITERLERINI KARŞILAMAKTADIR.
BILDIRI ÖZETLERI 300 KELIMEYI GEÇMEMELI VE BEYKENTITS@BEYKENT.EDU.TR ADRSINE GÖNDERILMELIDIR. GENIŞLETILMIŞ ÖZETLER IÇIN KELIME SINIR 1200 OLARAK KABUL EDILMIŞTIR.
BILDIRI ÖZETI FORMATI VE KATILIMCI BILGI FORMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

KONFERANS ÖNEMLI TARIHLERI
BILDIRI ÖZETLERININ SON TESLIM TARIHI: 30 EKIM 2023
KABUL EDILEN ÖZETLERIN İLANI: 13 KASIM 2023
KONFERANS PROGRAMININ İLANI: 20 KASIM 2023
KONFERANS TARIHI: 8 ARALIK 2023
GENIŞLETILMIŞ ÖZETLERIN SON TESLIM TARIHI: 2 OCAK 2024

TEMA
KÜRESEL VE BÖLGESEL JEOPOLITIK ÇALIŞMALAR
ALT BAŞLIKLAR:
ASYA-PASIFIK JEOPOLITIĞINDE MEYDANA GELEN GELIŞMELER
DOĞU AVRUPA’NIN GÜVENLIĞI
AFRIKA VE ORTADOĞU’NUN GELECEĞI